بشقاب – پلاک روسیه سوریه آمریکا رکس تیلرسون

بشقاب – پلاک: روسیه سوریه آمریکا رکس تیلرسون مقام آمریکایی وزیر امور خارجه اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل برتری آمریکا در برابر روسیه و چین رو به افول است / جوزف دانفورد

رییس ستاد یکسان ارتش آمریکا در صحبت خود در دانشگاه تافتس گفت: آمریکا طی 10-15 سال گذشته، پیوسته در حال از دست دادن برتری نظامی خود نسبت به همتایانش نظیر روسیه و

برتری آمریکا در برابر روسیه و چین رو به افول است / جوزف دانفورد

جوزف دانفورد: برتری آمریکا در برابر روسیه و چین رو به افول است

عبارات مهم : روسیه

رییس ستاد یکسان ارتش آمریکا در صحبت خود در دانشگاه تافتس گفت: آمریکا طی 10-15 سال گذشته، پیوسته در حال از دست دادن برتری نظامی خود نسبت به همتایانش نظیر روسیه و چین بوده و باید اقداماتش را جهت زیاد کردن توانایی بازدارندگی اش شدت یافتن کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس گزارش انتشار یافته در سایت وزارت دفاع آمریکا، ژنرال جوزف دانفورد، رییس ستاد یکسان این کشور گفت، روسیه و چین به شدت در توانایی های خود جهت مقابله با سلطه سنتی آمریکا در بعضی کشورها، سرمایه گذاری کرده اند.

برتری آمریکا در برابر روسیه و چین رو به افول است / جوزف دانفورد

وی افزود: جهت مثال روسیه می داند رابطه ترنس آتلانتیک به منظور عمل به تعهدات ناتو جهت ما حیاتی است بعد سیاست خود را بر پایه محدود کردن توانایی های آمریکا جهت ورود به این منطقه و عملکرد آزادانه ما در عمل به تعهداتمان، می گذارد.

زمینه هایی که روسیه و چین بر آن ها تاکید دارند، جنگی الکترونیک، تکنولوژی های سایبری و موشک های بالستیکی هستند که با نشانه جلوگیری از گسترش قدرت آمریکا در اروپا و حمایت آن از متحدانش است.

دانفورد ادامه داد: آنان در واقع دست به فعالیت هایی زده و از ظرفیت هایی بهره می گیرند که ممکن است ما را وارد جنگ کند. در سوی دیگر جهان، در دریای چین جنوبی نیز استثنایی وجود ندارد. من فکر می کنم ما در مبارزه جنجالی علیه روسیه، با موانع تاثیر گذاری مواجه هستیم و روش مقابله چین با مسائلی همچون دریای چین جنوبی و سامانه دفاع موشکی تاد در کره جنوبی را صراحتا می بینیم.

رییس ستاد یکسان ارتش آمریکا در صحبت خود در دانشگاه تافتس گفت: آمریکا طی 10-15 سال گذشته، پیوسته در حال از دست دادن برتری نظامی خود نسبت به همتایانش نظیر روسیه و

دانفورد با اشاره به اوضاع امنیتی و نظامی پیچیده بعد از جنگ جهانی دوم گفت، هیچ موضوعی نباید به تنهایی بررسی شود، جهت مثال کارها تروریستی در شرق آفریقا بر عملیات خاورمیانه و آسیا تاثیر می گذارد و “شبکه های مواد مخدر در آمریکای مرکزی و جنوبی می تواند جهت انتقال افراد و یا تسلیحات به آمریکا، از جانب گروه های تروریستی مورد استفاده قرار گیرد.

واژه های کلیدی: روسیه | مقابله | آمریکا | تروریستی | کره جنوبی | تاثیر گذار | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs