بشقاب – پلاک روسیه سوریه آمریکا رکس تیلرسون

بشقاب – پلاک: روسیه سوریه آمریکا رکس تیلرسون مقام آمریکایی وزیر امور خارجه اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی امروز وقت مذاکره نیست/ امروز باید بیش از هر چیز به فکر مقاومت باشیم ، علی مطهری

به‌ هر حال مردم نباید در دام ترامپ و وزارت خزانه‌داری آمریکا گرفتار شوند و اگر اعتراضی دارند باید با آرامش حرف خود را مطرح کنند و احیاناً شعار بدهند ولی باید با

امروز وقت مذاکره نیست/ امروز باید بیش از هر چیز به فکر مقاومت باشیم ، علی مطهری

علی مطهری: امروز وقت مذاکره نیست/امروز باید بیش از هر چیز به فکر مقاومت باشیم

عبارات مهم : ایران

به هر حال مردم نباید در دام ترامپ و وزارت خزانه داری آمریکا گرفتار شوند و اگر اعتراضی دارند باید با آرامش حرف خود را مطرح کنند و احیاناً شعار بدهند ولی باید با کسانی که می خواهند این اعتراضات را به آشوب و تخریب اموال عمومی بکشند مقابله کنند.

«ممکن است مقامات عالی کشور در شرایط دیگری که حافظ عزت ملی ما باشد تصمیم به مذاکره با آمریکا با حفظ اصول و آرزوی بزرگ های انقلاب اسلامی بگیرند ولی امروز وقت مذاکره نیست. امروز باید بیش از هر چیز به فکر مقاومت باشیم.»

به گزارش ایران؛ «علی مطهری اعتقاد است که هر چند اعتراض به پرسشها کشور حق مردم است ولی با توجه به سیاست های ترامپ در خصوص ایران، معترضان باید مواظب باشند که ابزار دست او نشوند.

امروز وقت مذاکره نیست/ امروز باید بیش از هر چیز به فکر مقاومت باشیم ، علی مطهری

نایب مدیر مجلس در گفت و گو با «ایران» اطمینان می دهد که مسئولان مشغول تلاش هستند و اگر مردم بتوانند چند ماهی در برابر شرایط مقاومت کنند، آن وقت است که با شرایط متفاوت تر و بهتری مواجه خواهند شد. او البته قسمتی از پرسشها را هم ناشی از تلاش بعضی جریان ها جهت اجرا نشدن برجام و مهیا شدن زمینه جهت خروج ترامپ از آن نسبت می دهد.

در جریان پرسشها اخیر کشور که شاهد بعضی اعتراض های مردم در بعضی شهرها هم هستیم، از یک سو می شود مطالبات منطقی از سوی مردم را دید و از سوی دیگر شاهد سوار شدن گروه های برانداز بر موج این اتفاقات هستیم. تحلیل شما از این پرسشها و اعتراضات چیست؟

به‌ هر حال مردم نباید در دام ترامپ و وزارت خزانه‌داری آمریکا گرفتار شوند و اگر اعتراضی دارند باید با آرامش حرف خود را مطرح کنند و احیاناً شعار بدهند ولی باید با

آن طور که من بعضی ویدئوهای اعتراضات را دیدم، بخشی از اینها تصویر العمل طبیعی مردم در قبال پرسشها است و بخش دیگر با توجه به شعارهایی که داده می شود، ناشی از برنامه ریزی مخالفان انقلاب اسلامی در داخل و خارج هست. مردم باید مواظب باشند که ابزار دست ترامپ نشوند. نقشه آقای ترامپ این است که با فشارهای بانکی و مالی، مردم کشور عزیزمان ایران را علیه نظام بشوراند تا کشور عزیزمان ایران با ذلت و از موضع ضعف پای میز مذاکره برود. طبیعی است که این نوع مذاکره به ضرر کشور و انقلاب اسلامی هست. البته ممکن است مقامات عالی کشور در شرایط دیگری که حافظ عزت ملی ما باشد تصمیم به مذاکره با آمریکا با حفظ اصول و آرزوی بزرگ های انقلاب اسلامی بگیرند ولی امروز وقت مذاکره نیست.

امروز باید بیش از هر چیز به فکر مقاومت باشیم. اگر مردم و حکومت چند ماه مقاومت کنند و آمریکا بداند که تحریم هایش تأثیر چندانی بر مردم نگذاشته هست، قطعاً عوض کردن روش خواهد داد. به هر حال مردم نباید در دام ترامپ و وزارت خزانه داری آمریکا گرفتار شوند و اگر اعتراضی دارند باید با آرامش حرف خود را مطرح کنند و احیاناً شعار بدهند ولی باید با کسانی که می خواهند این اعتراضات را به آشوب و تخریب اموال عمومی بکشند مقابله کنند و بی تفاوت نباشند. نیروهای انتظامی و امنیتی هم باید با افرادی که صرفاً اعتراض دارند و شعار می دهند با رأفت برخورد کنند و ولی با کسانی که به تخریب و آسیب به اموال عمومی می پردازند با شدت عمل واکنش‌ها کنند.

برخی معتقدند که چون بخشی از جامعه احساس می کند کسی مطالبه اش را در سطح حاکمیت نمایندگی و پیگیری نمی کند، دست به اعتراضاتی از این دست می زند. آیا شما این ارزیابی را قبول دارید؟

بله این روشن است که اگر مسئولان عالیرتبه کشور زیاد با مردم صحبت کنند و شرایط را زیاد توضیح دهند، مردم قطعاً زیاد همکاری می کنند. البته مسئولان عالیرتبه کشور گر چه بروز و ظهوری ندارند ولی در حال برنامه ریزی و تلاش جهت مبارزه با شیطنت های آمریکا و اسرائیل هستند و شبانه روز مشغول کار هستند. یعنی ما در جریان کار آنها هستیم و این طور نیست که بی تفاوت باشند. حتماً دولت و شخص آقای مدیر جمهوری گزارشی از اوضاع کشور و تصمیمات و کارها خود به مردم خواهند داد. مردم ما هنگامی که شرایط را درک کنند قطعاً همکاری خواهند کرد. به نظر من خوب است که دولت چند اقدام عملی بکند و صرفاً به سخن گفتن اکتفا نکند. مثلاً خوب است که دولت جهت قشر میانگین به پایین یک بسته غذایی ماهانه ارائه کند که این قشر تا حدی از نظر معیشت امنیت خاطر پیدا کنند و ضمناً دشمن هم بفهمد که دولت و ملت کشور عزیزمان ایران آماده مقابله هستند. با دیدن بعضی کارها عملی، مردم زیاد همکاری می کنند و آرامش خاطر پیدا خواهند کرد.

امروز وقت مذاکره نیست/ امروز باید بیش از هر چیز به فکر مقاومت باشیم ، علی مطهری

گروه های براندازی که در تلاش جهت مصادره این اعتراضات هستند، به نظر شما تا چه اندازه توان پاسخگویی به مطالبات مردم را دارند؟

اینها که خودشان قدرتی ندارند و اساساً تشکیلات منظمی که بگوییم می تواند از عهده مدیریت این پرسشها بربیاید در آنها وجود ندارد. همه اینها وابسته به آمریکا و اسرائیل هستند و هدفشان شکست انقلاب اسلامی هست. حرف های آنها هم شعار است و عملی نیست. بالاخره هر دولتی که تحت این فشار مالی و بانکی قرار بگیرد، قطعاً با نابسامانی هایی مواجه می شود. ما در این چهل سال هیچ وقت مثل امروز تحت فشار نبودیم و مردم باید این را بدانند و چون به آرزوی بزرگ های انقلاب اسلامی ایمان دارند قطعاً مقاومت خواهند کرد. این طور نیست که همه این پرسشها ناشی از ضعف مدیریت داخلی باشد بلکه بخشی از آن ناشی از این عامل است و ما هم آن را قبول داریم ولی واقعیت این است که فشار خارجی هم زیاد است و لذا باید با اتحاد ملی از این دوره خاص با پیروزی عبور کنیم.

به‌ هر حال مردم نباید در دام ترامپ و وزارت خزانه‌داری آمریکا گرفتار شوند و اگر اعتراضی دارند باید با آرامش حرف خود را مطرح کنند و احیاناً شعار بدهند ولی باید با

توصیه کردید که مردم چند ماهی صبر یا مقاومت کنند فکر می کنید این مقاومت در نهایت منجر به کارها مثبتی از سوی نهادها و مسئولان هم خواهد شد؟

بله، قبول دارم که مردم ما سال ها تحمل کردند و البته نتیجه صبر آنها داشت به جایی هم می رسید. بالاخره ما قدم هایی به پیش گذاشتیم. اگر تمام حکومت به صورت متحد از اجرای برجام حمایت می کرد ما الان وضع بهتری داشتیم. ولی متأسفانه بخشی از حکومت تصمیم به اجرا نشدن برجام گرفته بود و عملاً هم به نشانه خود رسیدند. در واقع آقای ترامپ از همین شرایط استفاده کرد و از برجام خارج شد. اگر شرایط جهت سرمایه گذاری شرکت های اروپایی و امریکایی فراهم بود و آنها می توانستند در کشور عزیزمان ایران کار کنند، آقای ترامپ براحتی نمی توانست از برجام خارج شود. بخشی از این پرسشها ناشی از عدم اتحاد ماست، ناشی از جنگ قدرتی است که متأسفانه بین سیاسیون وجود دارد و لذا باید اینها را هم اصلاح کنیم. اگر درست عمل کنیم مقاومت مردم قطعاً نتیجه می دهد. علاوه بر این که وظیفه امروز ما مقاومت است و ان شاءالله وضع بهتر می شود. فرضاً شرایطی پیش بیاید که بهتر نشود ما به وظیفه خود عمل کرده ایم.

در داخل و در سطح سیاسی چقدر به نظر شما اهتمام وجود دارد تا بتواند در نهایت منجر به تزریق آرامش زیاد به جامعه و از بین بردن زیاد زمینه های اعتراضات مخرب شود؟

امروز وقت مذاکره نیست/ امروز باید بیش از هر چیز به فکر مقاومت باشیم ، علی مطهری

در داخل همه در مقام سخن حرف از وحدت می زنند و از همگرایی می گویند ولی در عمل می بینیم که گاهی سازهای ناکوک شنیده می شود و دخالت در کار هم می کنیم، نهادها در کار هم دخالت می کنند. این امور باید اصلاح شود تا مردم ما با همت و مقاومت از این شرایط خاص با پیروزی خارج شوند.

در این که مشکلاتی وجود دارد شکی نیست. در این میان به نظر شما مردم در بیان مطالبات خود چه مسیری را در پیش بگیرند بهتر هست؛ بخصوص که بعضی ممکن است خواسته های صنفی و سیاسی را با همدیگر ترکیب کنند؟

اگر مسؤلان راجع به همه پرسشها زیاد با مردم صحبت کنند و پاسخ سؤالات آنها را بدهند و موانع را معرفی کنند مردم با آنها همراهی می کنند و مردم کمتر نیاز به تجمع و اعتراض پیدا می کنند.

واژه های کلیدی: ایران | مذاکره | آمریکا | اعتراضات | آقای ترامپ | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs